تجارت میوه خشک تکه ای مرغوب

تجارت میوه خشک تکه ای مرغوب برای مصارف مختلف صنایع غذایی و بسته بندی گزینه ی عالی بوده و می تواند با سود آوری خوبی در حوزه ی داخلی و صادراتی همراه باشد.

روش خشک کردن میوه به صورت تکه ای

خشک کردن میوه و سبزی از امور متداولی است که امروزه و با روی کار آمدن صنایع مختلف در سطح بالا و پیشرفته ای انجام می شود.

انواع میوه را می توان در به شکل های مختلفی از جمله حلقه ای یا تکه ای و حبه ای برش داده و خشک کرد.

شستشو، پوست گیری، هسته گیری، برش دادن و در نهایت خشک کردن، مراحل مختلف کار است که هر کدام از موارد بیان شده می تواند به صورت سنتی و یا با کمک انواع دستگاه انجام گیرد.

استفاده از افزودنی هایی مانند شکر و یا خشک کردن بدون مواد نگهدارنده و افزودنی ها از نکات دیگری است که در این فرایند قابل توجه است.

کیفیت میوه خشک تکه ای چگونه است

اما در مورد کیفیت میوه خشک در اشکال مختلف حبه یا اسلایس شده باید به موارد مختلفی اشاره کرد.

قطعاً کیفیت میوه ی اولیه ی مورد استفاده در کیفیت میوه خشک نهایی تأثیر مستقیمی دارد؛ البته در مورد میوه خشک های تکه ای که با اندازه های کوچکی از برش میوه ها سر و کار داریم، کیفیت و سلامت کفایت می کند و دیگر اندازه و کوچکی میوه ها مهم نخواهد بود.

همچنین این که از مواد افزودنی استفاده شود یا خیر نیز در بحث کیفیت تأثیر گذار است.

بسیاری از مشتریان برای به دست آوردن لیست قیمت زیتون سیاه خشک از اینترنت استفاده می کنند تا مرجعی مناسب برای خرید و فروش های عمده ی این محصول پیدا کنند.

مسئله ی دیگر، نوع دستگاه و نوع فرآیند خشک شدن است که موجب می شود محصول نهایی از نظر مرغوبیت در سطوح مختلفی قرار گیرد و البته در این بحث باید هزینه های تولید را نیز در نظر گرفت.

در هر صورت نکته ی مهم این است که باید محصول تولید شده متناسب با بازار هدف باشد و واضح است که هر بازار و هر مصرفی، کیفیت متفاوتی را می طلبد.

صادرات انواع میوه خشک تکه ای

مصرف میوه خشک محدود به یک منطقه و یا کشور خاص نمی شود؛ چرا که انواع میوه در همه جای جهان وجود دارد و خشک کردن این محصولات از زمان های قدیم تا به امروزه برای استفاده در تمام طول سال امری معمول بوده است.

کارایی بالایی دستگاه میوه خشک کن سبب شده است که افراد زیادی برای خرید این محصول اقدام کنند.

ایران نیز به جهت دارا بودن منابع بسیار غنی و متنوع از انواع میوه از این امر مستثنی نبوده و حتی یکی از صادرکنندگان انواع میوه های خشک به کشورهای جهان محسوب می شود.

از طرفی و با ایجاد امکان تولید انواع محصولات به روش های صنعتی و پیشرفته، تنوع بسیار زیادی به محصولات این حوزه داده شده و بنابراین می توان با صادرات میوه خشک به شکل اسلایس شده یا حبه شده و تکه ای ارزآوری خوبی ایجاد کرد.

تماس با ما