ساخت و فروش انواع خشک کن میوه صنعتی

 ساخت انواع خشک کن میوه صنعتی در کشور کمک زیادی به توسعه ی صنایع تبدیلی از جمله میوه خشک کرده است و بسیاری از میوه هایی که تا دیروز در صورت عدم امکان مصرف به صورت تازه خوری، فاسد و دور ریخته می شدند، امروزه به میوه خشک تبدیل و در بازارهای داخلی و صادراتی به فروش می رسند.

کاربردهای دستگاه خشک کن میوه و سبزی

تولید دستگاه هایی که به منظور خشک کردن خرمالو در میدان تره بار مورد استفاده قرار می گیرد، رشد بسیار خوبی به این صنعت داده و با جایگزین کردن صنعت به جای استفاده از شیوه های سنتی، علاوه بر ارتقای کیفیت و بهداشت محصولات، تنوع بیشتری در محصولات خشک شده ایجاد شده است.

به طور کلی در این دستگاه های می توان انواع میوه جات زمستانی و تابستانی و همچنین انواع سبزیجات و صیفی جات را خشک کرد.

همچنین و با توجه به تولید انواع گیاهان دارویی در کشور و لزوم نیاز به خشک کردن آن ها جهت ارائه در بازارهای داخلی و خارجی، استفاده از این دستگاه ها موجب می شود تا حجم بالایی از محصول خشک شده را را در متراژ مکانی کمتر و با بهداشت و کیفیتی مناسب داشته باشیم.

خشک کردن مواد پروتئینی و محصولاتی همچون لواشک نیز از دیگر مواردی است که برای کاربردهای خشک کن صنعتی می توان مثال زد.

طراحی و ساخت تجهیزات خط تولید میوه خشک

در کارخانه دستگاه میوه خشک کن چه محصولاتی ساخته می شود؟ همان گونه که از صورت سؤال پیداست بایستی انواع ماشین آلات و تجهیزاتی که برای خشک کردن میوه و سبزیجات نیاز داریم، تولید و طراحی شود.

ماشین آلاتی همچون دستگاه شستشو، اسلایسر، هسته گیر، خشک کن، میز سرد کن، میز کار و تمامی دستگاه هایی که برای راه اندای یک خط تولید نیاز داریم را می توان در این مراکز تولیدی یافت.

حال بسته به استاندارد و کیفیت هایی که شرکت های تولید کننده ی دستگاه دارند، کیفیت های مختلفی از دستگاه خشک کن را ارائه می کنند و البته ممکن است برخی از ماشین آلات مورد نیاز مانند اسلایسر نیز مربوط به اقلام وارداتی شود.

در هر صورت امروزه طراحی و ساخت تمامی تجهیزاتی که به منظور راه اندازی یک مرکز تولید میوه و سبزی خشک نیاز داریم در داخل کشور انجام می شود و حتی در سطوح خانگی نیز ماشین آلاتی متناسب با نیاز مشتریان ساخته و عرضه می گردد.

لیست قیمت انواع خشک کن میوه

قیمت دستگاه هایی که به منظور خشک کردن انواع محصولات کشاورزی از جمله میوه و سبزی استفاده می شود، به چه صورت است؟

طبیعی است که مانند هر محصول صنعتی دیگری، برندها و شرکت های مختلفی در این حوزه فعالیت می کنند که متناسب با کیفیت، کارایی و البته میزان سودی که مد نظر دارند، قیمت های مختلفی نیز وجود خواهد داشت.

اما بهتر است قبل از طرح این سؤال و همچنین مقایسه ی قیمت های بین چند برند و تولید کننده، میزان خدمات دریافتی و سطح کارایی دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.

و حتی مسئله ی مهمتری که نباید فراموش کرد، بحث امکان فروش محصول بعد از تولید کردن است؛ بدین معنا که حتی اگر بهترین دستگاه خریداری شده و با کیفیت ترین محصول در آن تولید شود، اما در مرحله ی عرضه به بازار و فروش آن دچار مشکل شویم، عملاً تمامی سرمایه گذاری ها و هزینه هایی که داشته ایم، بی نتیجه خواهد ماند.

بنابراین اطمینان از فروش محصول و سپس بررسی کیفیت دستگاه و اطمینان از تولید محصولی استاندارد و با کیفیت و حتی قابل عرضه در بازارهای جهانی، مهمترین نکاتی است که باید قبل از بررسی لیست قیمت دستگاه میوه خشک کن گازی و یا دیگر انواع، مطرح و به دنبال پاسخی درست برای آن بود.

تولید دستگاه خشک کن صنعتی هوشمند

بهترین مارک میوه خشک کن چیست؟ طبیعی است که یک دستگاه خوب و استاندارد باید قابلیت هایی از جمله هوشمند بودن و تمام اتومات بودن را متناسب با نیاز مشتریان خود داشته و از بهترین قطعات و تجهیزات ساخته شده باشد.

امروزه چندین برند تولید کننده در داخل کشور در ساخت و تولید دستگاه های خشک کن از جمله کابینی و حتی تونلی فعالیت می کنند و هر کدام مزیت ها و کارایی های متفاوت و در نهایت قیمت های مختلفی از دستگاه را به مشتریان خود ارائه می کنند.

اما از آن جایی که در این دستگاه ها با حجم بالایی از میوه و یا سبزی سرو کار داریم که نیاز است به صورت یکنواخت و یکدست خشک شده و محصولی با کیفیت و بهداشتی را به ما بدهد، بنابراین مجموعه ی عوامل فنی و کیفی مورد استفاده شده بایستی با این هدف به کار گرفته شوند.

هوشمند بودن دستگاه و امکان کنترل دستگاه با کمترین نیاز به سرکشی و نظارت اپراتور، از جمله گزینه هایی است که در این راستا می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

ضمانت و گارانتی دستگاه خشک کن میوه

یکی از بحث هایی که در سفارش دستگاه خشک کن میوه اصفهان و دیگر برندها مورد توجه بسیاری از مشتریان است؛ گارانتی و ضمانت دستگاه و همچنین مدت زمان پشتیبانی و خدمات پس از فروشی است که توسط شرکت های مختلف ارائه می گردد.

این ضمانت بسته به نوع شرکت می تواند یک ساله یا دو ساله باشد و در مورد خدمات پشتیبانی نیز مدت زمانی مانند ده سال را شاهد هستیم.

اما یکی دیگر از گزینه هایی که درمورد خدمات پشتیبانی دستگاه مورد توجه قرار گیرد، بحث راهنمای کار با دستگاه و رفع مشکلات و مسائلی است که در حین کار ممکن است ایجاد شود و بنابراین در انتخاب شرکت و سازنده ی دستگاه بایستی بر صحت ادعا و خدمات ارائه شده اطمینان داشته باشیم.

تولید دستگاه خشک کن نیمه صنعتی

یکی از تفاوت هایی که در ماشین آلات و  دستگاه های صنعتی وجود دارد، میزان صنعتی بودن آن است که سبب می شود دو نوع کلی نیمه صنعتی و صنعتی تولید گردد.

این شرایط در مورد دستگاه های خشک کن نیز دیده می شود و بنابراین بسته به کارایی و محل مورد استفاده، می توان انواع متفاوتی از این دستگاه ها را برای ساخت و تولید سفارش داد.

اما مسئله ی مهمی که باید در انتخاب لحاظ شود، کارایی و امکان تولید محصولی با کیفیت است و بنابراین نباید با ملاک قرار دادن ارزانترین دستگاه میوه خشک کن عرضه شده توسط یک شرکت، در انتخاب عجله کرد؛ هر چند که برای حصول این امر نیز می توان از بررسی قیمت دستگاه خشک کن میوه صنعتی دست دوم استفاده کرد.

در واقع هدف از خرید دستگاه، راه اندازی یک کسب و کار است که در آن تولید محصولی با کیفیت و مرغوب و البته بهداشتی نقش مهمی در جذب مشتریان برای خرید خواهد داشت و بنابراین بایستی با توجه به این نکته، در انتخاب نوع خشک کن و میزان صنعتی بودن آن دقت نمود.

نصب و آموزش رایگان کار با دستگاه خشک کن میوه

همان طور که اشاره شد، یکی از مواردی که در بحث خدمات پس از فروش و پشتیبانی برندهای سازنده ی دستگاه اهمیت دارد، میزان پاسخگویی و تعهدی است که به مشتریان در رابطه با کار با دستگاه و حتی نحوه ی تولید محصول در آن ارائه می شود.

بدیهی است که علاوه بر خدمات فنی، نحوه ی برش و استفاده از دستگاه اسلایسر میوه، به کار بردن ماده ی افزودنی و هر نکته ی دیگری که ما را به تولید یک محصول مرغوب می رساند، مهم است و در صورتی که فروشنده ی دستگاه، این خدمات را نیز ارائه دهد، می توان با اطمینان بیشتری در انتخاب دستگاه عمل کرد.

و البته اگر تمامی این خدمات و همچنین نصب دستگاه به صورت رایگان انجام شده و حتی در مرحله ی بالاتر، امکان خرید محصول تولید شده، توسط شرکت هم فراهم باشد، می توان با دغدغه ی کمتری وارد این حرفه شد و از فرصت های تبلیغات و بازاریابی همزمان با تولید و فروش به منظور توسعه ی فروش نیز بهره مند شد.

فروش خشک کن صنعتی ارزان قیمت و باکیفیت

همان طور که بیان شد انتخاب نوع دستگاه، یکی از نکاتی است که در تولید محصولی مرغوب و با کیفیت مؤثر است و از این رو بایستی کیفیت دستگاه بیش از مواردی مانند قیمت مورد توجه قرار گیرد.

در این میان البته به منظور دسترسی به شرایطی که بتوان با کمترین سرمایه گذاری شرایط نسبی مطلوبی برای ورود به این حرفه داشت، استفاده از موارد دست دوم نیز می تواند مفید باد.

فروش دستگاه میوه خشک کن دست دوم توسط افرادی که به هر دلیلی از ادامه ی کار انصراف می دهند می تواند موقعیت خوبی برای این منظور محسوب شود ولی بسیار مهم است که از برند دستگاه و میزان کارایی آن آگاهی کافی داشته باشیم.

پخش دستگاه خشک کن در اصفهان

امروزه تولید و عرضه ی میوه های خشک شده ای که به کمک دستگاه و روش های صنعتی تولید می شود در انحصار یک شرکت و یا شهر خاص قرار نداشته و از چیپس میوه اصفهان گرفته تا محصولات تولید شده در تهران، ارومیه، مشهد، شیراز و بسیاری از دیگر نقاط کشور در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.

این امر در خصوص دستگاه های مرتبط با  این حرفه نیز دیده می شود و شرکت های سازنده، در یک نقطه ی خاص از کشور متمرکز نبوده و همین امر امکان خرید و راه اندازی خط تولید این محصول را آسان تر و برای تعداد بیشتری از افراد علاقمند، فراهم نموده است.

بدیهی است که اعتبار و کارایی تمامی شرکت ها ی سازنده ی دستگاه در یک سطح قرار نداشته و بنابراین افرادی که قصد دارند در خرید و پخش این ماشین آلات فعالیت نمایند، بایستی این نکته را مورد توجه قرار دهند.

تجهیز خط تولید کارخانه میوه خشک کنی

برای تجهیز و راه اندازی خط تولید میوه خشک به چه ماشین آلاتی نیاز داریم؟

در پاسخ به این سؤال باید توجه دات که این خط برای چه سطح کاری راه اندازی می شود؟؛ قاعدتاً در صورتی که بخواهیم این کار را به عنوان یک شغل خانگی شروع کنیم تا زمانی که قصد راه اندازی یک کارخانه ی بزرگ صنعتی را داشته باشیم، پاسخ ها و ماشین آلات متفاوتی مورد نیاز خواهد بود.

به عنوان مثال در تجهیز یک کارخانه که قرار است حجم بالایی از محصول را خشک نماید، وجود دستگاه شستشو اتومات از ضروریات کار است در حالی که این دستگاه برای موارد خانگی و یا کارگاه های کوچک مورد نیاز نبوده و می توان از وان های شستشوی معمولی نیز بهره برد.

همچنین ابعاد دستگاه ها، تعداد نیروی کار مورد نیاز، ظرفیت و مواردی از این دست نیز بسته به بعد کاری متفاوت خواهد بود.

انواع ظرفیت دستگاه خشک کن میوه

چه ظرفیت هایی از دستگاه خشک کن در کشور تولید می شود و در آن چه محصولاتی می توان خشک کرد؟

خوشبختانه یکی از مواردی که باعث شده امکان تولید میوه ی خشک از سطوح خانگی گرفته تا کارخانجات بزرگ صنعتی فراهم باشد، امکان ساخت آن در ظرفیت های متفاوت است.

دستگاه خشک کن میوه ۱۵۰ کیلویی، ۴۰، ۷۰، ۳۰۰، ۵۰۰ و حتی یک تن و دو تن از جمله مواردی است که در این باره می توان به آن اشاره نمود.

اما برای این که بدانیم کدام موارد برای کار ما متناسب است بایستی دو نکته ی سرمایه و متراژ مکانی را مد نظر قرار داده و با دریافت راهنمایی های لازم از سوی کارشناس فروش دستگاه، نسبت به خرید و سفارش بهترین مورد اقدام کرد.

دستگاه خشک کن انگور، میوه جات، سبزیجات، مواد پروتئینی، لواشک، گیاهان دارویی و مواردی از این دست، از جمله کاربردهایی است که برای خشک کن می توان مثال زد.

صادرات میوه خشک صنعتی اسلایس ممتاز

ازار هدف میوه خشک صنعتی اسلایس کجاست و محصولات تولید شده را در کجا می توان عرضه نمود؟

در پاسخ به این سؤال شاید تصور آن باشد که میوه خشک تنها یک محصول آجیلی لوکس است که در کنار محصولاتی مانند بادام، پسته، فندق و سایر خشکباری عرضه می شود.

اما باید توجه داشت که محصولات متنوعی را می توان را با کمک دستگاه های خشک کن میوه تولید کرد.

به عنوان مثال گوجه، پیاز و سیر خشک محصولاتی مناسب برای رستوران ها و مراکز تهیه ی غذا و حتی شرکتهای تولید ادویه و فرآوری هستند.

مصارف دمنوشی و پودری نیز از دیگر گزینه هایی است که در این باره می توان به آن اشاره کرد.

همچنین قابلیت خشک کردن گیاهان دارویی نیز با این دستگاه ها وجود دارد که خود دنیای متنوعی از محصولات را در بر می گیرد.

اما مهمترین بازار و پرسود ترین بازار مصرف میوه خشک های ممتاز کشور را بازارهای صادراتی تشکیل می دهند که با توجه به کاهش ارزش پول ملی توجه به این بخش از کار، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

به طور کلی و با توجه به مثال های بیان شده در خصوص مصارف خرمالو درجه یک، بازارهای متعددی برای این محصول در سطح بازارهای جهانی، قابل پیگیری و بررسی خواهد بود.

1

  1. سلام وقت شما بخیر باشه تولید دستگاه هایی که به منظور خشک کردن محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، رشد بسیار خوبی به این صنعت داده و با جایگزین کردن صنعت به جای استفاده از شیوه های سنتی، علاوه بر ارتقای کیفیت و بهداشت محصولات، تنوع بیشتری در محصولات خشک شده ایجاد شده است. سپاس گزارم از سایت خوب تون

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما